Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Finanse osobiste > Jak sprawdzić siebie w BIK

Akcje i obligacje w 2013?

2012 rok od początku nie przynosił za dużych zysków, jednak niestabilna sytuacja w Europie miała pozytywny wpływ na zyski z obligacji tuż pod koniec roku. Akcje i obligacje w 2013? A co nas czeka w 2013 roku?

Okazuje się, że zarobienie w 2013 roku na obligacjach jest mało realne. Jednak biorąc pod uwagę otoczenie makroekonomiczne, to istnieje szansa na zarobki dla inwestorów, ale nie tak duże jak w 2012 roku. Akcje i obligacje w 2013? Dużą szansą może być obniżka o 25 punktów bazowych na styczniowym posiedzeniu. Najwyższy udział w naszym długu należy do zagranicznych inwestorów, którzy spostrzegają dobrze nasze obligacje. Problemem może okazać się to, gdy Ci inwestorzy przestaną inwestować w kupno obligacji lub je spieniężyć.

Co do akcji, to szansa na atrakcyjne zarobki jest większa niż w przypadku obligacji. Trzeba jednak pamiętać, że wzrosty nie będą gwałtowne. Jak w przypadku obligacji, to tak samo akcjami zainteresowani są zagraniczni inwestorzy. Akcje i obligacje w 2013? Sytuacja wokół akcji jest w miarę dobra, ale jeśli prezydent Barack Obama upora się z problemem klifu fiskalnego, to może być jeszcze lepsza.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.