Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Gospodarka > Wojna walutowa

Bank poniesie większe koszty

Ni z gruszki, ni z pietruszki okazało się, że banki będą musiały płacić już dwie składki zamiast jednej. Bank poniesie większe koszty Najbardziej jednak nie ucierpią same banki, tylko ich klienci. Podwyżki będą wprowadzone najprawdopodobniej w przyszłym roku.
Wprowadzono w życie kolejny nowy fundusz stabilizacyjny sektora bankowego. Z pewnością wszelkie dodatkowe koszty z tego tytułu zostaną przerzucone zostaną na klientów. Do tej pory każdy bank odprowadzał obowiązkową składkę do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Bank poniesie większe koszty Ministerstwo Finansów chce wprowadzić wniosek nowelizacji, w którym chcą utworzyć nowy fundusz stabilizacyjny. Banki już i tak są obciążone dużymi składkami, czy to dla Komisji Nadzoru Finansowego, czy na fundusz gwarancyjny.
Ten pomysł nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ta nowelizacja wprowadzona zostanie niespodziewanie w tym roku, bez uprzednich informacji, a banki swój budżet miały opracowany przed początkiem roku. Bank poniesie większe koszty Banki zapłacą około 1,8 mln w skali roku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.