Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ekonomia > Koszty kredytu bankowego

Bankomat pełen kosztów

Od chwili, gdy karty płatnicze stały się nieodzownym elementem życia prawie każdego klienta banku, tak z roku na rok przybywa na ulicach polskich miast nowych urządzeń służących do wypłaty oraz wpłaty środków pieniężnych. Bankomat pełen kosztów Wiele osób jest także świadomych, że wypłata gotówki w obcych bankomatach może być obciążona dodatkową opłatą w postaci prowizji. Równocześnie nie każdy posiadacz kart debetowych i kredytowych posiada wiedzę na temat tego, za jakie dodatkowe usługi wykonywane za pośrednictwem bankomatu będzie musiał zapłacić.

Opłatą podlega cały szereg usług dostępnych dla klientów banków za pośrednictwem bankomatów. Okazuje się, że nawet zwykłe sprawdzenie aktualnego salda konto bez papierowego potwierdzenia może kosztować nawet kilka złotych i to we własnym bankomacie, wydruk tzw. miniwyciągu z bankomatu to kolejne koszty dla posiadacza karty. Bankomat pełen kosztów Co więcej, nawet zmiana kodu PIN bywa obciążona dodatkowymi opłatami, w różnej wysokości w zależności od tego w jakim banku prowadzony jest rachunek i czy czynności te dokonywane są we własnym czy też cudzym bankomacie.

Łatwo więc policzyć, że kilkukrotne dokonanie wypłaty za pomocą bankomatu innej sieci, skorzystanie z możliwości sprawdzenia salda konta przy okazji każdych większych zakupów, a także wydruk miniwyciągu raz w miesiącu, Bankomat pełen kosztów może przynieść opłatę wynoszącą od kilku do nawet kilkunastu złotych w skali miesiąca.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.