Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Podatek w formie karty podatkowej

Bankomaty z unikatowym kodem dostępu

Współczesne zabezpieczenia i kody dostępu przebierają najróżniejsze formy, wiele z nich przypomina rozwiązania z filmów akcji, gdzie wystarczy zeskanowanie gałki oka, Bankomaty z unikatowym kodem dostępu by uzyskać dostęp do skrytki w bankowym skarbcu. Chociaż dla wielu osób wydaje się to czystą fikcją, już dziś na całym świecie istnieje tysiące firm wykorzystujących innowacyjne i niemal niemożliwe do podrobienia kody dostępów. Przykładem takich zabezpieczeń są usługi biometryczne, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno w instytucjach administracji publicznej, jak i małych i średnich firm, gdzie w tak unikatowy sposób zabezpieczone są bardzo ważne pomieszczenia, do których dostęp mogą mieć tylko nieliczni pracownicy. Taka usługi internetowe oraz instytucje finansowe coraz intensywniej korzystają z możliwości jakie daje biometria.

Wśród licznych instytucji i organizacji to banki stały się najczęściej wykorzystującymi  zabezpieczenia tworzone w oparciu o usługi biometryczne. Nie jest to informacja szczególnie rozpowszechniona, jednak już od 2007 roku, przy Związku Banków Polskich funkcjonuje tzw. Grupa do spraw Biometryki. Bankomaty z unikatowym kodem dostępu Równocześnie eksperymenty z zabezpieczeniami w postaci czytników linii papilarnych prowadzi kilkanaście banków, przy czym przodownikiem w tym temacie jest Bank Polskiej Spółdzielczości, który już w większości swoich bankomatów zastosował zabezpieczenia biometryczne.

Bankomaty zaopatrzone w specjalne urządzenia do sczytywania układu naczyń krwionośnych klienta umożliwiają szybki dostęp do środków dostępnych na koncie bez kłopotliwego podawania kodu PIN. Bankomaty z unikatowym kodem dostępu Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia obsługę bankomatów przez osoby takie jak emeryci, którzy nie zawsze potrafili radzić sobie z tradycyjnym systemem obsługi bankomatów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.