Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Bankowość > Chargeback, w służbie bezpieczeństwa

Biznes na wsi za dotacje

Nie od dziś wiadomo, że tereny wiejskie to także większy wskaźnik bezrobocia. Biznes na wsi za dotacje Na pozamiejskich terenach trudniej jest pozyskać pracę, a wielu młodych ludzi opuszcza rodzinne gospodarstwa w poszukiwaniu lepszego życia w mieście. Nierzadko dochodzi jednak do szokujące konfrontacją z rzeczywistością, gdzie koszty utrzymania są znacznie wyższe, a i dostępność pracy zarobkowej nie przedstawia się nazbyt kolorowo. Jednak dla osób przedsiębiorczych, które zamieszkują na obszarach wiejskich jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest własny biznes.

Program „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” to możliwość uzyskania środków finansowych na własną działalność przyznawane przez  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotacje wypłacane w ramach tego programu przeznaczone są na tworzenie i rozbudowę przedszkoli na wsiach lub miasteczkach, firmy transportowe, gospodarstwa agroturystyczne czy chociażby sklepy internetowe. Warunkiem jaki należy spełnić to złożenie biznesplanu, Biznes na wsi za dotacje który nie jest związany z działalnością rolniczą.

Osoba, która ubiega się o dofinansowanie biznesu w ramach programu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, musi spełniać kilka kryteriów, tj: zamieszkiwanie w miejscowość, której stan ludności nie przekracza 5 tysięcy mieszkańców, posiadać ubezpieczenie w KRUS przez okres przynajmniej 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku. Dotacje przyznawane są zarówno rolnikom, jak i ich małżonkom, a także osobom określanych jako „bliskich rolnikowi”, które nie mają obowiązku zamieszkiwania w gospodarstwie rolnika.

W ramach projektu można uzyskać maksymalnie kwotę 100 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na: zakup maszyn, niezbędnych narzędzi, a także wyposażenia firmy,  odrestaurowanie lub przebudowę budynków oraz sfinansowanie zakupu środków transportu. Biznes na wsi za dotacje Dofinansowanie to przyznawane jest na zasadach refundacji kosztów, co oznacza, że w pierwszej kolejności należy dokonać własnej inwestycji, by móc ubiegać się o zwrot  poniesionych kosztów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.