Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Gospodarka > Pomoc dla kredytów we frankach

Cukier na giełdzie

W 2012 roku na światowych giełdach notowania cukru spadły o średnio 16 procent. Cukier na giełdzie W Londynie potaniał dokładnie o 15 procent, czyli dokładnie o 430 dolarów za tonem, natomiast w Nowym Jorku aż o 17 (524 USD za tonę).
Jeżeli chodzi o Brazylię i Indię, to tam produkcja poszła w górę. Natomiast w Chinach, Pakistanie i Rosji spadło zapotrzebowanie na cukier. Jeśli mówimy o Polsce, to przez cały rok 2011 i początek 2012 ceny cukry w sklepach były bardzo wysokie, mimo bardzo dużej produkcji cukru. Cukier na giełdzie Natomiast pod koniec 2012 roku, cukier zaczął tanieć i kosztował średnio 3,76 złoty za kilogram.
Już trzeci rok z rzędu zapotrzebowanie na cukier jest większe niż jego produkcja i dzięki temu w 2013 roku będzie on jeszcze bardziej tanieć. Przy okazji będzie możliwość odbudowania zapasów cukru. Cukier na giełdzie Nie wszystko jednak zależy od tego, ilu będzie chętnych do zakupu samego cukru, ale również od tego jaki będzie kurs dolara oraz jakie będą wyniki światowej gospodarki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.