Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Długi > Problemy dłużników

Euro w górę

Euro się wzmacnia w stosunku do dolara, co spowodowało pozytywne reakcje rynku. Euro w górę Kurs euro jest najwyższy od prawie roku, a niemiecki DAX od pięciu. Niestety GPW jest nieco ponad kreską.
25 stycznia pierwszy raz od jedenastu miesięcy na giełdzie pojawił się najwyższy kurs euro. przed południem, około godziny 10 jedno euro kosztowało 1,34 dolara. To prawie o pół procent więcej, niż płacono za euro dzień wcześniej. Sygnał dał niemiecki instytut ekonomiczny. Okazało się, że wyniki są lepsze niż przewidywali analitycy. Euro w górę Oni obstawili że indeks wyniesie 103 pkt. a wyniósł 104,2 pkt.
Kolejną ważną i pozytywną wiadomością jest to, że europejska gospodarka ma szansę pójść znacznie w górę. Niemieccy analitycy z Bumdesbanku również się z tym zgadzają, twierdząc, że przesłanki są duże do tego, żeby sytuacja się poprawiła. Póki co to gospodarka w strefie euro jest cały czas równa, lecz na bardzo niskim poziomie. Dzięki tym wiadomościom od razu w górę poszły indeksy europejskie. 25 stycznia w samo południe niemiecki DAX osiągał poziom, jakiego nie miał od 2008 roku. Euro w górę Niestety takich wyników nie było na giełdzie w Warszawie, gdzie WIG20 stracił 1 procent.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.