Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Gospodarka > Pomoc dla kredytów we frankach

ExxonMobil powraca

Po prawie roku dominowania firmy Apple jako najbardziej dochodowej spółki na świecie, zmienia się miejscem lidera z koncernem naftowym ExxonMobil. ExxonMobil powraca Przed zdobyciem tego miejsca przez Apple to właśnie ExxonMobil był liderem w tej kategorii.
25 stycznia akcje amerykańskiej firmy ExxonMobil wzrosły o prawie pół procenta, a Apple zanotowała spadek o 2,6 procent. Od kiedy tej drugiej firmie udało się zająć pierwsze miejsce w tym rankingu, a było to latem 2011 roku, to dopiero teraz stracili ta pozycję przez ExxonMobil. Przyczynom tej straty pozycji przez Apple, był raport z ostatniego kwartału, z którego wynikało, że jej akcje w ciągu jednego dnia spadł o 12 procent. ExxonMobil powraca Warto dodać, ze był to największy spadek wartości akcji w ciągu jednego dnia o 2008 roku.
Aktualnie Apple wyceniane jest na 412 mld dolarów, a jeżeli chodzi o ExxonMobil to spółka warta jest 417 mld dolarów. ExxonMobil nigdy nie udało się przekroczyć 600 mld Dolatów. Jedynymi przedsiębiorstwami było wymieniane wyżej Apple i Microsoft. Duży sukces Apple odnotowało po pojawieniu się na rynku najnowszego modelu iPhone’a, gdyż zyski tej spółki osiągały 705 mld dolarów. ExxonMobil powraca Firma jest na rynku już od 1976 roku, a koncern naftowy od 1999 roku. ExxonMobil powstał po połączeniu dwóch firm: Exxon i Mobil.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.