Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Oszczędzanie > Oszczędzanie w SKOK-ach

Kredyt na szkolną wyprawkę

Fakt posiadania dzieci to dla wielu osób największe w życiu szczęście, nie zmienia to jednak tego, że utrzymanie dziecka to spory wydatek. Kredyt na szkolną wyprawkę Pomijając kwestie żywienia, ubierania i zapewnienia opieki medycznej, pozostaje jeszcze temat edukacji dorastającej pociechy.

System współczesnego szkolnictwa skutecznie utrudnia rodzicom proces kształcenia dziecka. Nie chodzi tu o fundusze dla dorosłych i studiujących już dzieci, lecz dla maluchów i młodzieży w wieku szkolnym, na etapie gdy edukacja stanowi podstawowy obowiązek. Wyprawka do szkoły to konkretny wydatek, który niestety nie zawsze możliwy jest do sfinansowania dzięki tylko jednej pensji. Nawet tam gdzie oboje rodzice są aktywni zawodowo, temat rozpoczęcia roku szkolnego stanowi poważny problem.

Osoby posiadające zdolność kredytową niejednokrotnie składają wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, w postaci kredytu lub pożyczki, dzięki której są w stanie zapewnić własnemu dziecku odpowiednie wyposażenie i zaopatrzenie na cały rok nauki. Kredyt na szkolną wyprawkę Same podręczniki to już dość wysokie kwoty, co gorsze stale zmieniające się listy obowiązujących podręczników uniemożliwiają odkupowanie książek od starszych dzieci lub w tzw. antykwariatach.

W znacznie gorszej sytuacji znajdują się rodziny, gdzie dochód nie jest wystarczający, aby bank czy jakakolwiek inna instytucja zgodziła się udzielić pożyczki. Co więcej, równocześnie dochód przypadający na jednego członka rodziny jest zbyt wysoki, by móc ubiegać się o pomoc ze środków pomocy społecznej. Kredyt na szkolną wyprawkę I tak wiele rodzin wpada w błędne koło bezradności, gdzie problemy finansowe stale się napiętrzają, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mają możliwości uzyskania jakiejkolwiek formy wsparcia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.