Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Waluty > Frank szwajcarski

Kredyty walutowe

Jesienią 2013 roku kredyty walutowe mają być zakazane przez nadzór finansowy. Kredyty walutowe Tym bardziej, że tracą one już swoją popularność, ich czas w Polsce już po prostu minął. Aktualnie kredyty w obcej walucie stanowi tylko 3 procent wszystkich kredytów branych na zakup nieruchomości.
Od 2006 do 2011 roku wartość kredytów walutowych, stanowiła prawie 50 procent wszystkich kredytów zaciąganych na zakup nieruchomości. W 2012 roku straciły one jednak zwolenników, i zostały zepchnięte na bok. Komisja Nadzoru Finansowego jednak chce wyeliminować możliwość brania kredytu w obcej walucie i pozwolić tylko w walucie jakiej zarabia klient. Kredyty walutowe W Polsce do tej pory kredytów w walucie euro udziela osiem banków takich jak Alior Bank, BZ WBK, Deutsch Bank, Getin Noble Bank, mBank, MultiBank, Polbank oraz Raiffeisen. By mieć możliwość wzięcia kredytu w obcej walucie na kupno nieruchomości, trzeba mieć duże dochody.
Nie wszystkie kredyty są po prostu opłacalne, a to jest przyczyną tego małego zainteresowania. Na niektórych korzystniejszych kredytach, można zaoszczędzić nawet około 200 – 400 złoty. Raty kredytu udzielonego na kwotę 420 tysięcy złoty na czas 30 lat, wynosi między 1900 do 2100 złoty miesięcznie. Więc trzeba mieć duże dochody, by móc i spłacać kredyt i mieć za co żyć oraz opłacać rachunki. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że kurs walut się ciągle zmienia, jednego miesiąca możemy zaoszczędzić, a drugiego bardzo dużo w plecy. Kredyty walutowe Dlatego też, kredyty walutowe cieszą się coraz mniejszą popularnością.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.