Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Biznes > Jak zorganizować płatną imprezę przez osobę fizyczną

Kredyty walutowe

Jesienią 2013 roku kredyty walutowe mają być zakazane przez nadzór finansowy. Kredyty walutowe Tym bardziej, że tracą one już swoją popularność, ich czas w Polsce już po prostu minął. Aktualnie kredyty w obcej walucie stanowi tylko 3 procent wszystkich kredytów branych na zakup nieruchomości.
Od 2006 do 2011 roku wartość kredytów walutowych, stanowiła prawie 50 procent wszystkich kredytów zaciąganych na zakup nieruchomości. W 2012 roku straciły one jednak zwolenników, i zostały zepchnięte na bok. Komisja Nadzoru Finansowego jednak chce wyeliminować możliwość brania kredytu w obcej walucie i pozwolić tylko w walucie jakiej zarabia klient. Kredyty walutowe W Polsce do tej pory kredytów w walucie euro udziela osiem banków takich jak Alior Bank, BZ WBK, Deutsch Bank, Getin Noble Bank, mBank, MultiBank, Polbank oraz Raiffeisen. By mieć możliwość wzięcia kredytu w obcej walucie na kupno nieruchomości, trzeba mieć duże dochody.
Nie wszystkie kredyty są po prostu opłacalne, a to jest przyczyną tego małego zainteresowania. Na niektórych korzystniejszych kredytach, można zaoszczędzić nawet około 200 – 400 złoty. Raty kredytu udzielonego na kwotę 420 tysięcy złoty na czas 30 lat, wynosi między 1900 do 2100 złoty miesięcznie. Więc trzeba mieć duże dochody, by móc i spłacać kredyt i mieć za co żyć oraz opłacać rachunki. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że kurs walut się ciągle zmienia, jednego miesiąca możemy zaoszczędzić, a drugiego bardzo dużo w plecy. Kredyty walutowe Dlatego też, kredyty walutowe cieszą się coraz mniejszą popularnością.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.