Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Porady dla firm > Zdecyduj jak płacić

Kryzys w piekarniach

Coraz mniej chleba czy bułek zjadają Polacy. Kryzys w piekarniach Rok 2012 był kryzysowy, a w 2013 nie widać będzie zmian. Piekarze i piekarnie muszą walczyć o każdego klienta, żeby przetrwać na rynku i mieć jakikolwiek zysk. A w roku ubiegłym już aż 400 piekarni ogłosiło upadłość.

Aktualnie jest 8,8 tysięcy piekarni w Polsce, a pod koniec roku może być znów mniej nawet o jakieś 300 firm. Nieco ponad 50 kilogramów spożycia pieczywa przypadało na jedną osobę w 2012 roku, w 2013 nie będzie wcale lepiej, spożycie może spaść nawet poniżej 50 kilogramów. Kryzys w piekarniach Niestety firm walcząc ze sobą, obniżają jakość produkowanego pieczywa, pamiętać trzeba również o tym, że mąka drożeje, a to utrudnia piekarnią sprawy finansowe. Wracając do przeszłości mieszkańcy Polski zjadali przynajmniej dwa razy więcej pieczywa niż teraz.

Młodzi ludzie zamiast zjeść na śniadanie czy kolację normalną kanapkę, to wolą płatki z mlekiem, ryż czy makaron. Natomiast bardziej zapracowani biznesmeni idą na kawę i crossainta do baru czy Fast foodu, bo nie mają czasu by przygotowywać sobie samemu kanapek. Nadzieją dla piekarzy może być pogorszająca się sytuacja na rynku, gdyż ludzie mając mniej pieniędzy nie będą jeść „na mieście” tylko kupować pieczywo i robić kanapki. Jednak nie piekarnie nie mogą liczyć tylko na to, muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Kryzys w piekarniach Większość wprowadza do swojego asortymentu wyroby cukiernicze, bo na samych bułkach i chlebie ciężko będzie cokolwiek zarobić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.