Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ekonomia > działanie komornika w przypadku długu

Lokaty bankowe

2013 rok banki zaczynają od obniżek oprocentowania. Lokaty bankowe Jest to spowodowane przede wszystkim strachem w czasie gdy polityka pieniężna działa gorzej, akcje kredytowe są hamowane, a do tego jeszcze stopa WIBOR ostro spada w dół.
Od początku grudnia z 36 banków, aż 28 obniżyło swoje oprocentowanie. Średni spadek depozytów kwartalnych był z 4,63 procent, aż do 4,41 procent. Natomiast lokaty półroczne z 4,67 do 4,38 procent, a roczne również z 4,67 do 4,23 procent. Jeżeli mowa o lokatach dwuletnich to jest ona na początku stycznia niższa o 0,31 procent niż w grudniu (styczeń 2013 – 4,47, a grudzień 2012 – 4,78). Lokaty bankowe Można powiedzieć, że im dłuższe lokaty tym większy mamy zysk.
Co do banków, które najbardziej zmieniały swoje oprocentowanie, to możemy wymienić BGŻ Optima, Citi Handlowy, Eurobank, ING Bank, Bank Pekao czy chociażby Santander Consumer Bank. Można by ich wymieniać jeszcze więcej, bo praktycznie każdy bank decyduje się na obniżkę oprocentowania. Spotykane jeszcze nie dawno lokaty na sześć lub powyżej sześciu procent, nie będą istnieć, gdyż średnie oprocentowanie spadnie poniżej 4 procent. Lokaty bankowe Natomiast lokata ze średnim oprocentowaniem między 5 a 5,5 procent będą bardzo atrakcyjne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.