Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Podatek od spadku

Lotniskowe problemy

Lotnisko w podwarszawskim Modlinie nie jest jedynym, które ma problemy. Lotniskowe problemy Kolejnym jest lotnisko w stolicy naszych zachodnich sąsiadów – Berlinie. Różnicą jednak jest taki fakt, że to pierwsze lotnisko w Modlinie było już otwarte, a w Niemczech jeszcze nie.

Lotnisko Chopina może cieszyć się nieszczęściem lotniska w Modlinie, ponieważ tacy przewoźnicy jak WizzAir czy Rynair przenieśli do nich swoje loty, gdyż lotnisko w Modlinie jest jak na razie zamknięte. Przyczyną jest zepsuty pas startowy, który uniemożliwia odloty i przyloty samolotów. Lotnisko w podwarszawskim Modlinie może mówić o wielkim pechu. Od momentu jego otwarcia miało już ponad 90 tysięcy pasażerów, a do tego zdobywało ich coraz więcej, mimo problemów z długimi kolejkami i małym terminalem. Lotniskowe problemy Pierwszym większym problemem były pojawiające się mgły, gdyż lotnisko nie było wyposażone w system ILS, który pomaga pilotom lądować przy słabej widoczności. Wtedy zaczęto przekierowywać loty do innego portu. Drugim problemem, który zmusił władze lotniska do jego zamknięcia jest zły stan pasa startowego. Jak na razie naprawienie pasa uniemożliwia niska temperatura i złe warunki atmosferyczne.

Jeżeli natomiast chodzi o lotnisko w Berlinie, to termin jego otwarcia przekładano już aż pięciokrotnie. Aktualnie ma to nastąpić 27 października 2013 roku. Przyczyną przesuwania terminu jest wadliwa instalacja przeciwpożarowa. To przez nią już od 2011 roku przesuwana jest data otwarcia. Lotnisko powstaje już od 2006 roku. Teraz pojawił się kolejny problem, tym razem jednak nie chodzi o sam budynek, tylko o posadzone przy lotnisku 1036 drzewa. Okazuje się, ze zostały posadzone w złym miejscu, więc większość z nich trzeba przesadzić, a resztę zamienić na niższe. Lotniskowe problemy Jak piszą Niemieckie gazety są to problemy absurdalne, takie rzeczy nie powinny się wydarzyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.