Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Finanse osobiste > Pilnuj swojej karty

Mniejsze opłaty w urzędach

Od 1 marca 2013 roku zostaną obniżone stawki opłat za np. wydawanie dokumentów czy mandatów. Mniejsze opłaty w urzędach Za transakcję kartą kredytową zapłacimy 18 groszy, a za transakcję kartą debetową 25 groszy, niezależnie od wysokości transakcji.
MasterCard, bo właśnie ta firma chce ułatwić obywatelom dokonywania płatności, a urzędom rozszerzenie płatności kartami kredytowymi czy debetowymi. Najważniejsze dla klientów może się okazać czas oczekiwania w kolejkach, który na pewno się skróci. Mniejsze opłaty w urzędach Jest to już kolejna obniżka opłat interchange przez MasterCard, która wcześniej zmniejszyła opłaty za transakcje kartami debetowymi i kredytowymi.
Trzeba jednak pamiętać o tym, ze gdy zostanie obniżona opłata interchage, to wzrosną koszty użytkowania kart. A to może się przyczynić do zmniejszenia zainteresowania użytkowników płatnościami bezgotówkowymi. Mniejsze opłaty w urzędach Takim przykładem może być Hiszpania, w której po zmniejszeniu opłat interchange, użytkownicy kart musieli ponieść dodatkowe koszty w wysokości 237 milionów euro w roku 2006.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.