Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Giełda > Bezrobocie wzrasta

Najbogatsi na świecie

Ekonomiści z Wielkiej Brytanii przeanalizowali największe gospodarki świata, z których wynika, że największe kraje w najbliższych dziesięciu latach stracą najwięcej. Najbogatsi na świecie Warto wiedzieć, że Polska pójdzie w górę wyprzedzając kilkanaście krajów. Aktualnie zajmujemy dopiero 26 miejsce, a w 2022 roku mamy zająć 21 pozycję.
Mimo zachodzących zmian liderem nadal pozostaną Stany Zjednoczone, które będą w szybkim tempie doganiać Chiny. W 2022 roku PKB w USA ma wzrosnąć do 23 bln USD, a aktualnie wynosi 15 bln USD. Chińczycy w ciągu dziesięciu najbliższych lat zbliżą się do Stanów Zjednoczony o prawie 30 procent wartości gospodarki USA. PKB Chin wzrośnie z 8 do 19 bln USD w 2022 roku. Kolejna będzie Japonia, mimo tego, że jej PKB będzie rosło wolnym tempem. W ciągu 10 lat z 5 zwiększy się do 7 bln USD w 2022 roku. Najbogatsi na świecie Na czwarte miejsce wskoczą Indie, które aktualnie zamykają pierwszą dziesiątkę. Jej PKB będzie miało za niecałe dziesięć lat 4 bln USD.
Z siódmego na piąte awansuje Brazylia, której PKB wzrośnie z 2 do 4 bln USD. Pierwszy spadek zanotują Niemcy, którzy z obecnej czwartej pozycji z 3 bln USD, za 10 lat zajmą szóste miejsce z 4 bln USD. Nasz sąsiad Rosja odnotowuje awans z roku na rok, już w tym roku powinna wyprzedzić inne kraje Europy. Wielka Brytania spadnie z szóstego na ósme miejsce, z 2 do 4 bln USD. Kryzys w strefie euro dotknie Francję, która spadnie z aktualnej piątej pozycji na dziesiątą! Najbogatsi na świecie Niespodziewanie w 2022 roku dziesiątkę zamknie jeden z najszybciej rozwijających krajów. Indonezja aktualnie zajmuję dopiero 16 miejsce!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.