Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Księgowość > Płać raz na kwartał

Naucz dziecko oszczędności

Wraz ze zmieniającym się statusem społecznym zmieniają się także potrzeby finansowe poszczególnych osób, a budżet domowy osób posiadających rodziny znacznie różni się od tego, jakim dysponują osoby samotne lub bezdzietne. Naucz dziecko oszczędności Nie chodzi jednak o ilość kapitału budującego budżet rodzinny, ale o jego specyficzną strukturę. Tam gdzie są dzieci pojawia się także potrzeba wygenerowania dodatkowych środków na czynności i działania związane z rozwojem dorastających pociech.

Mądry rodzic wie o tym, że dziecko należy uczyć o wartości pieniądza od najwcześniejszych lat dzieciństwa. W chwili, gdy dziecko potrafi podejmować dość samodzielne decyzje w zakresie nabywanych przedmiotów, tj. zabawki czy ubrania, warto zacząć proces edukacji w zakresie oszczędności i rozsądnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi.

Nauka ta powinna mieć charakter praktyczny, a co za tym idzie, każda ze stron powinna konsekwentnie trzymać się warunków zawartej „umowy”. Naucz dziecko oszczędności Jeżeli rodzic daje swojemu dziecku kieszonkowe w sposób regularny, powinien zadbać także o to, by nie spełniać każdego zakupowego kaprysu swej pociechy z własnego portfela. Dziecko, które musi z własnych oszczędności zapłacić za wymarzoną zabawkę nie tylko lepiej ceni nabytek, ale także dokładniej przemyśli własną decyzję. Łatwiej jest bowiem kupować, gdy nie ponosi się własnych kosztów związanych nawet z błędnymi decyzjami. Naucz dziecko oszczędności Można w ten sposób także uczyć dziecko sukcesywnego dążenia do celu, np. odkładanie na rower czy nowy laptop to nie tylko nauka oszczędzania, ale i konieczność rezygnacji z jednych dóbr na korzyść innych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.