Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Akcyza

Nokia idzie w górę

Po nagłośnieniu konfliktu Samsunga z Apple, gdzie ta druga firma podała pierwszą do sądu rosną akcje Noki. Nokia idzie w górę Okazuje się, że Samsung będzie musiał wycofać niektóre swoje modele ze sprzedaży.
Wszystko stało się przez to, że Koreańska firma Samsung skopiowała niektóre rozwiązania z rozwiązań firmy Apple. Dzięki tym problemom akcje Noki poszły w górę o 10 procent, a firma ma nadzieje, że zyski będą jeszcze większe. Samsung natomiast notuje straty, oprócz możliwości wycofania ze sprzedaży tych konkretnych modeli (gdzie koszty będą liczone w mld), Nokia idzie w górę musi zapłacić Amerykańskiej firmie Apple aż 1,05 miliarda dolarów. Oprócz zysków Noki na plusie będzie również firma Apple, jak i Microsoft.
Nokia odniosła wzrost o 10,2 procent i osiągając 2,75 euro, a Microsoft wzrósł o 1,6 procent. Po utracie dużej części rynku Nokia, próbuje rywalizować z firmą Samsunga i oprogramowaniem Apple. Tak więc dzięki konfliktowi Samsunga i Apple, szanse zaistnienia dostały Nokia i Microsoft. Mimo porozumienia między Apple a Microsoftem, ten dugi zostaje w dalekim tyle. Ma on jednak nadzieje, że w czasie gdy Apple i Android robią wszystko na przekór sobie, Microsoft zaatakuje i odniesie ogromny sukces. Nokia idzie w górę Niestety w tej branży lojalność użytkowników telefonii nie jest lojalna, co do firmy i łatwo zmieniają producentów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.