Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Biznes > Podrożeje w polskich miastach

Nowy podatek

Często w krajach zachodnich dochodziło do sytuacji, gdzie upadały duże banki i dochodziło do paraliżu obrotów międzynarodowych. Nowy podatek Wtedy sytuację ratował rząd, a dokładniej nawet sami podatnicy. Dlatego Polskie Ministerstwo Finansów chce wprowadzić nową ustawę, która będzie dotyczyć banków.
Ustawa będzie miała na celu to, żeby banki same dokładały do funduszów ratunkowych, a nie podatnicy. Tak naprawdę to podatnicy nie są niczemu winni, tylko same banki przez swoje nieprawidłowe zarządzanie przyczyniały się do problemów finansowych. Dlaczego więc obywatele mają płacić za błędy instytucji bankowych? Jest to bardzo niesprawiedliwe rozwiązanie. Dlatego w Polsce pojawił się pomysł na podatek bankowy.
Dokładniej mówiąc, chodzi o to, by banki tworzyły specjalne fundusze, które będą uruchamiane w przypadku problemów finansowych banków. Nowy podatek Zdaniem resortu Finansów, wprowadzenie do życia funduszu stabilizacyjnego, który ma zapewniać stabilność krajowego systemu finansowego, pomoże również zwiększyć zaufanie firm do samych banków. Zwolennikami są przede wszystkim obywatele, podatnicy, którzy będą obciążani za niepowodzenia banków, ponieważ po wprowadzeniu tejże opłaty, nie będą musieli się o to martwić. Natomiast zdecydowanymi przeciwnikami są banki, które mówią, że opłata ostrożnościowa w wysokości 0,2 procent jest za duża, gdyż znacznie obciąży banki na rzecz BFG. Nowy podatek Nowelizacją ustawy zajął się już rząd, gdy zostanie ogłoszona w Dzienniku Ustaw, to po 30 dniach będzie już obowiązywać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.