Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Gospodarka > Umorzenie składek ZUS

Nowy rok dla przedsiębiorców

Z dniem pierwszego stycznia zmieni się część przepisów podatkowych. Nowy rok dla przedsiębiorców Zmiany dotyczyć będą między innymi wystawiania faktury czy zmiany płac minimalnych.
Oprócz zmian w wypełnianiu PIT, takich jak likwidacja ulgi internetowej, z której można było do tej pory odliczyć nawet 760 złoty. Jeszcze jedynie osoby, które nigdy nie odliczały Internetu, mogą go odliczyć w dwóch najbliższych latach. Straty poniosą również dziennikarze, artyści i twórcy, którzy zapłacą wyższe podatki, ponieważ nie mogą stosować do nadwyżki kwoty większej niż 42 764 złote. Plusem dla pracowników będzie na pewno podniesienie płacy minimalnej z 1500 do 1600 złoty, jednak ucierpią na tym pracodawcy i osoby chcące zakładać jednoosobowe działalności gospodarcze. W górę pójdą również stawki opłat za grunt, domy, nieruchomości o 4 procent. Nowy rok dla przedsiębiorców Nie wszystkie gminy muszą się na to jednak godzić. A więc firmy zapłacą więcej o 4 grosze na jednym metrze.
Jeżeli chodzi o zmiany w wystawianiu faktur, to dużym plusem jest możliwość wystawiania faktur uproszczonych lub zbiorczych za cały miesiąc, a nie jak do tej pory 7 dni. Nastąpiła również zmiana w wystawianiu faktur za paliwo lub gaz. Do tej pory można było brać fakturę na inny samochód, niż ten którym było się na stacji. Teraz to się zmieni, i można będzie wystawiać ją tylko i wyłącznie na pojazd, którym się tankuje. Nowy rok dla przedsiębiorców Chyba najważniejszą zmianą jest walka z dłużnikami. Kiedy tzw. mały podatnik który nie zarobi w ciągu roku więcej niż 1,2 mln euro, nie musi płacić VAT, jeżeli nie dostał zapłaty za swoje usługi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.