Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Finanse przedsiębiorstw > Sprzedaż partyzancka, sposób na kapitał

Oddaj krew, a pojeździsz za darmo

Istnieje ulga, dzięki której za konkretnie oddaną ilość krwi istnieje możliwość darmowego przejazdu komunikacją miejską. Oddaj krew, a pojeździsz za darmo Niestety duża ilość Polaków nie ma o tym zielonego pojęcia.
Oddawanie krwi w stu procentach jest pobierane od honorowych dawców. Niewiele jednak z nich ma pojęcie o przypadającym im przywilejom. Najlepszą z możliwych korzyści jest darmowy przejazd komunikacją, za określoną ilość oddanej krwi, którą wyznaczają samorządy terytorialne. Jeżeli chodzi o kobiety, to najmniejsza ilość pobieranej krwi do uzyskania takiego przywileju jest w MPK Nowy Sącz – 8 litrów. Najwięcej natomiast oddać muszą kobiety z ZKM Ciechanów, bo aż 30 litrów. Jeśli mowa o mężczyznach to najmniej krwi oddać trzeba w CLA Chełm – 12 litrów, a najwięcej również w ZKM Ciechanów – 30 litrów. Oddaj krew, a pojeździsz za darmo W innych związkach komunikacyjnych sytuacja wygląda następująco: w ZKM Gdańsk, ZTM Warszawa, MPK Kraków, ZTM Poznań oraz MPK Wrocław mężczyźni muszą oddać po 18, a kobiety 15 litrów krwi. natomiast w MZK Gorzów Wielkopolski minimum wynosi dla mężczyzn 25, a kobiet 18 litrów. MPK w Rzeszowie i Łodzi mają takie same ilości dla mężczyzn, jak i kobiet. W tym pierwszym mieście 20, a w drugim 22 litry.
Kolejnym przywilejem jest możliwość odliczenia od podatków nawet 130 złoty za litr oddanej krwi. Niestety oddający krew nie mają nawet pojęcia o takich możliwościach. Z 625 tysięcy oddających krew, tylko 100 tysięcy skorzystało z tej możliwości. Następną korzyścią jest dostawanie czekolad czy kaw, za oddaną krew. Oddaj krew, a pojeździsz za darmo Do tego mogą liczyć na obsługę poza kolejnością w przychodniach i w aptekach. Osoby z rzadkimi grupami krwi mogą liczyć na pieniężne wynagrodzenie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.