Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Podatek od posiadania psa

Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od podatku

Zarówno osoby prowadzące dzialalność jak i pracownicy odliczają składkę na ubezpiecznie zdrowotne od podatku. Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od podatku Składka ta wynosi 9%, natomiast odlicza się 7.75% podstawy wymiaru. W przypadku pracowników, pracodawca odejmuje składkę od wynagrodzenia brutto i odprowadza ją. Składaka, ograniczona do wysokości 7,75% jest wykazana w zeznanku PIT-11 i podlega w całości odliczeniu.
Osoby prowadzące działalność gospodarczą same odprowadzają swoje składki do ZUS. Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od podatku
W przypadku przedsiębiorcy ważne jest, że odliczeniu od podatku podlegają tylko te składki na ubezpieczenie zdrowotne, które zostały zapłacone. Pracodawca odlicza tylko swoje składki. Natomiast nie odlicza składek pracowników, gdyż są one pobierane z wynagrodzeń pracowników a pracodawca tylko odprowadza je do ZUS. Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od podatku Przedsiębiorca na bieżąco obniża swoje zaliczki na podatek dochodowy, które odprowadza co miesiąc lub co kwartał.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.