Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Biznes > Jak zorganizować płatną imprezę przez osobę fizyczną

Oszuści

Mimo głośnych apeli skierowanych do starszych ludzi, którzy mogą paść ofiarami oszust tzw. „na wnuczka” ich ilość wzrasta. Oszuści Związek Banków Polskich z Komendom Stołecznej Policji przygotował informator, który może pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji.
Oszuści wyszukują starsze osoby, które mają wnuczków i dzwonią do nich przeprowadzając rozmowę w konkretny sposób. Czekają aż oszukiwana osoba wypowie imię lub inną przydatną rzecz, żeby potem wykorzystać to i przekonać ją do tego, że osoba jest wiarygodna. Potem oszust mówi, że wydarzyło się coś i potrzebuje szybko pieniędzy. Oszuści Jeśli starsza osoba się zgodzi, to niby „wnuczek” mówi, że nie może przyjechać osobiście po pieniądze i wyśle po nie kogoś zaufanego, albo prosi o zrobienie przelewu na konto.
Oszukiwane osoby są przekonane o tym, że pomagają one komuś z rodziny, a są wykorzystywane. Dziwne jednak jest to, że tak wiele osób się na to nabiera, chociaż sprawa jest tak głośna. Od początku pojawiających się tego rodzaju przestępstw, czyli od roku 2006 kiedy przestępstw zgłoszonych było 439, do 2012 wzrosło już do 1095! Jest to porażający wynik, gdyż to jest wzrost prawie dwukrotny. Tylko 30 procent przestępstw było zgłoszonych tylko jako usiłowanie. Najczęstszymi błędami jest po prostu nie wiedza tych ludzi. Oszuści Warto więc poszerzać tą wiedzę u bliskich, a do tego każdy telefon potwierdzać jeszcze bezpośrednio z wnuczkiem, czy inną osobą, która prosi o pożyczkę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.