Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Polskie banki > mBank

Otwarte Fundusze Emerytalne

Nikt nie spodziewał się, że fundusze emerytalne przyniosą takie duże zyski. Otwarte Fundusze Emerytalne Wynik jaki został osiągnięty w 2012 roku, jest drugim najlepszym w historii a wynosi on 16,2 procent. Porównując do roku 2011, który przyniósł stratę w wysokości 4,83 procent to zysk w 2012 jest po porostu rewelacyjny.  Ostatni lepszy wynik był aż sześć lat temu i osiągnął 17,08 procent. W 2013 roku nie ma co się nastawiać na takie duże wzrosty jak w 2012, ale zyski będą.

Najwięcej na akcjach i obligacjach dla swoich konsumentów zarobił Allianz (17,96 procent) oraz Nordea (17,63 procent). Najbardziej zyskownymi inwestycjami było kupowanie akcji KGHM, LPP oraz NG2.   Otwarte Fundusze Emerytalne Omijane było natomiast inwestowanie w sektory budowlane, które nie przynosiły żadnych zysków.

Firm nie mają natomiast powodów do radości z zmniejszenia wpływających do nich pieniędzy z naszych kieszeni. Wcześniej było 7,3 procent pensji, a teraz tylko 2,8 procent. Emerytury więc będą się w większości składać ze środków państwowych (80 procent) a reszta z naszych pieniędzy (20 procent). Warto dodać fakt, że aktualnie wpłacający składki emerytalne konsumenci, Otwarte Fundusze Emerytalne nie mogą być pewni jak wysokie i czy w ogóle będą dostawać emerytury, gdyż przyrost ludności w Polsce i spada PKB.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.