Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > finansowe > Jak spłacać kredyt na samochód

Parę słów o oszczędnościach

Na początku najważniejsze jest to, żeby się zastanowić w jaki sposób chcemy oszczędzać. Jest kilka kategorii, które trzeba rozważyć. Parę słów o oszczędnościach Na pewno będą to oszczędności aktualne, te których możemy się spodziewać w najbliższym czasie oraz oszczędności długoterminowe. Możemy dodać jeszcze oszczędności na „czarną godzinę”.

Każda prowadząca osoba domowy budżet powinna odpowiednio dopasować zyski ze stratami. Wiadomo, że co miesiąc trzeba płacić rachunki za mieszkanie, gaz, prąd czy wodę oraz przede wszystkim jedzenie Do tego dochodzą opłat za telefon, Internet itp. Trzeba również brać pod uwagę to, że raz w roku mogą się pojawić wydatki jednorazowe typu zapłata polisy ubezpieczeniowej samochodu. W ciągu roku są też różne święta, na które trzeba wydać więcej pieniędzy niż zazwyczaj. Parę słów o oszczędnościach Ważne, żeby umieć to wszystko w miarę rozplanować, żeby nie pożyczać pieniędzy od najmowych czy brać kredyt w banku.

Druga kategoria oszczędności, to długoterminowe. Warto o tym pomyśleć, żeby zadbać nie tylko o swoją przyszłość ale również i swoich dzieci. Nie ma co liczyć na ZUS, bo te pieniądze mogą po prostu nie wystarczyć. Jeżeli mamy jakieś plany na przyszłość, np. kupno domu czy samochodu, to powinno się odkładać systematycznie jakiekolwiek pieniądze, żeby mieć możliwość zakupu. Nie możemy zapominać o pieniądzach na „czarną godzinę”. Nie da się przewidzieć tego, co może stać się za tydzień, miesiąc czy rok. Parę słów o oszczędnościach Nie wiemy czy stracimy czy nie prace, czy nam się coś nie zepsuje. Warto więc mieć odłożone jakieś pieniądze, by móc przeżyć jakiś czas.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.