Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Biznes > Strategia sprzedaży

Płać raz na kwartał

Comiesięczne regulowanie zobowiązań finansowych bywa dość kłopotliwe dla właścicieli małych przedsiębiorstw. Płać raz na kwartał Mają oni jednak możliwość zastosowania kwartalnego systemu rozliczeń z fiskusem, a co za tym idzie także deklaracja podatkowa składana jest tylko raz na trzy miesiące. Jest to niezwykle wygodnie i praktyczne rozwiązanie dla większości firm, jednak płatności kwartalne zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla małych przedsiębiorstw których sprzedaż w poprzednim roku podatkowym, nie przekroczyła kwoty równowartości 1 200 000 euro zawierającej wliczony już podatek VAT.

Kwartalne rozliczenia podatku VAT stanowią spore uproszenie, jednak nie w każdym wypadku będzie to korzystne rozwiązanie. Tego typu rozliczenia znajdują najlepsze zastosowanie w przedsiębiorstwach, w których regularnie opłaca się podatek VAT i nie brak zwrotów w tym zakresie. Płać raz na kwartał W takiej sytuacji podatek rozliczany jest raz na kwartał wraz ze składaniem deklaracji do urzędu skarbowego.

Chęć zastosowania kwartalnego systemu rozliczeń podatku VAT musi być zgłoszona na piśmie do właściwego urzędu skarbowego, do 25. dnia drugiego miesiąca kwartału, za który po raz pierwszy zostanie złożona kwartalna deklaracja podatkowa. Wybór ten nie może być podjęty pochopnie ponieważ jakiekolwiek zmiany w sposobie rozliczeń podatku będzie można wprowadzić dopiero po zakończeniu roku podatkowego.

Deklaracje podatkowe za okresy kwartalne składane są do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym kwartale, którego one dotyczą. Płać raz na kwartał W celu złożenia deklaracji w urzędzie skarbowym należy wypełnić druk VAV-7D, a w przypadku małych przedsiębiorstw zastosowanie znajduje formularz  VAT-7K.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.