Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Oszczędzanie > Oszczędzanie na rachunkach

Platyna najlepsza

W niecały miesiąc stycznia cena platyny poszła w górę o 9 procent. Platyna najlepsza Jest to prawie tyle samo co przez cały 2012 rok. Czemu nagle platyna stała się tak popularna?

Wzrost cen platyny poszedł w górę dzięki zamknięciu kilku nierentownych kopalń. Największa firma Anglo American Platinum, która wydobywa mniej więcej około 40 procent światowego wydobycia, zmniejszyła swoją produkcję o około 300 – 400 tysięcy uncji rocznie. Może się zdarzyć, że reszta firm wydobywczych pójdzie w ślady tego przedsiębiorstwa. Platyna najlepsza Przez bardzo wysokie koszty utrzymania wydobywania z ziemi tego rodzaju surowca wiele producentów rozważa opłacalność tego zajęcia.

Platyna jest nawet droższa w wydobyciu od złota, i to dwukrotnie. Jeżeli jednak chodzi o popyt na te dwa surowce, to popyt na platynę wynosi 6% przy popycie na złoto 50%. Jednak atutem platyny jest rzadkość tego surowca, złoto jest bardziej popularne i częściej spotykane, przez co zawsze jest wyżej notowana. Nawet w życiu codziennym uchwalono, że karta platynowa jest lepsza niż złota. Wzrost zapotrzebowania na platynę spadł razem z wygaśnięciem rządowych programów pomocy dla motoryzacji. Platyna najlepsza A tam najwięcej się właśnie zużywało platyny przy produkcji katalizatorów. Teraz częściej jest ona zastępowana tańszym palladem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.