Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Finanse przedsiębiorstw > Dobra reputacja to dobry kredyt

Podrożeje w polskich miastach

Miastom potrzebna jest większa ilość gotówki, więc w każdy możliwy sposób szukają sposobu na ich dostanie. Podrożeje w polskich miastach Nie mogą podnieść już wyżej stawek od podatków z nieruchomości, więc wymyślili inne sposoby. Przeważnie zdrożały usługi komunalne.
Na pierwszy ogień weźmy stolicę województwa świętokrzyskiego – Kielce. Tam władze nie zwiększyli podatków od nieruchomości, lecz podnieśli czynsze w mieszkaniach komunalnych i to prawie trzykrotnie. Opłaty za wodę i ścieki zostały bez zmiany, jednak wzrosła cena biletów komunikacji miejskiej o 25 procent. W Szczecinie podatek od nieruchomości został zwiększony tylko dla budynków firmowych o prawie 6 procent oraz ponad 10 procent wyższe są opłaty za dostawę wody i odbiór ścieków. Stolica śląska – Katowice postanowiła również zwiększyć podatki od nieruchomości o niecałe 4 procent. Do tego dochodzą podwyżki za wodę bieżącą (prawie 10 procent) i ścieki (ponad 7 procent), oraz bilety autobusowo – tramwajowe (od 6 do 9 procent w zależności od rodzaju biletu).
Podrożeje w polskich miastach W Poznaniu podatki wzrosły o nieco ponad 4 procent, woda i ścieki o ponad 6 procent, a także ceny biletów od 7 do 9 procent w zależności od rodzaju. Jeżeli chodzi o Wrocław to największa podwyżka będzie dotyczyła odprowadzania ścieków, bo prawie o 12 procent. Woda bieżąca zdrożeje o niecałe 4 procent, a podatki od nieruchomości o nieco ponad 4 procent. W Gdańsku natomiast ceny biletów pozostaną bez zmian, ale podatek od nieruchomości wzrośnie o 4 procent, a woda i odprowadzanie ścieków o niecałe 3 procenty. W stolicy Polski jak na razie wzrosły ceny biletów (od 22 do nawet 31 procent) oraz stawki za podatek od nieruchomości o 4,30 procent. Jeżeli chodzi o wodę i ścieki, to jeszcze nie wiadomo, jaka będzie stawka. W Krakowi najbardziej widoczne są podniesione stawki od nieruchomości, bo aż o 13 procent oraz ceny za bilety (o 19 procent). Podrożeje w polskich miastach Jeśli chodzi o stawkę za m sześcienny wody i ścieków, to wzrosła ona o prawie 6 procent.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.