Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > finansowe > W jaki sposób przerwać realizowanie zlecenia stałego

Pół roku pracy, pół roku wolnego

Okazuje się, że w 2013 roku przypada dużo świąt i praktycznie przez pół roku będzie wolnego. Pół roku pracy, pół roku wolnego Według wyliczeń wp.pl wychodzi na to, że pracowników nie będzie w pracy aż 178 na 365 dni.

 

Samych sobót i niedziel w 2013 roku będzie aż 114 dni plus dodatkowe dni Świąteczne (10 dni). Zaczynając od początku roku, to 1 stycznia Nowy Rok wypada we wtorek, uznane za nowe święto Trzech Króli przypada nadzwyczaj w niedziele. Do kolejnego święta musimy poczekać do 1 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny, Prima aprilis, które wypada w poniedziałek. Pół roku pracy, pół roku wolnego Miesiąc później 1 maja Święto pracy jest w środę oraz 3 maja – Święto Konstytucji 3go maja – w piątek. Jeszcze jedno święto w maju, to 30go – Boże Ciało wypadające na czwartek. Potem trzeba poczekać ponad dwa miesiące do 15 sierpnia na Święto Wojska Polskie przypadające na czwartek. 1 listopada mamy święto Wszystkich Świętych (poniedziałek), Święto Niepodległości – 11 listopada oraz Boże Narodzenie 25 i 26 grudnia (środa i czwartek).

 

Pamiętać trzeba jeszcze o przysługujących każdemu pracownikowi z ponad 10 letnim stażem –  26 dni urlopu. Pół roku pracy, pół roku wolnego Jeśli pracownik ma swoje dziecko to przysługuje mu jeszcze dodatkowo 2 dni wolnego. Nie zapominajmy również o dniu wolnego z tytułu narodzin, czy ślubu.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.