Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ekonomia > Zmiana w Euro

Polecenie zapłaty

Polecenie zapłaty to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu zapominając o terminie zapłaty, nie musimy się obawiać naliczenia karnych odsetek. Polecenie zapłaty Ponieważ w wyznaczonym dniu z konta są automatycznie pobierane pieniądze i przekazywane na właściwe konto.
Kolejnym plusem jest to, że sam dłużnik nie bierze udziału w transakcji, gdyż rozliczenie odbywa się pomiędzy bankiem wierzyciela, a bankiem dłużnika. Kwota zawyżona nie może zostać pobrana z konta, gdyż dokładnie są określone kwoty przelewów. Nawet gdy już się trafi pomyłka, to dłużnik może poprawić czynność i pieniądze wrócą ponownie na jego konto. Niedawno w życie weszła regulacja, która daje dłuższy czas na podjęcie decyzji dłużnikowi, który nie prowadzi działalność gospodarczą, bo aż do 8 tygodni, przy wcześniejszych 30 dniach. Polecenie zapłaty Gorzej się mają firmy, bo mają tylko 5 dni roboczych. Kolejną zaletą jest możliwość w każdym momencie wycofania polecenia, bez podania jakiegokolwiek powodu, ale pamiętać trzeba, że będzie to związane również poniesieniem kosztów. Przykładowo w Alior Banku zapłacimy za wycofanie polecenia 5 złoty, a w Deustche 3 złote.
Natomiast minusem jest to, że w niektórych bankach za zrobienie przelewu musimy zapłacić od 50 groszy nawet do dwóch złoty. Czasem pobierane są pieniądze w kwocie 5 złoty za chociażby zlecenie polecenia zapłaty czy powiadomienie o nieudanych transakcjach. Polecenie zapłaty Przez to właśnie jest mniejsze zainteresowanie tą usługą. Do teraz polecenie zapłaty jest jeszcze bardzo mało popularne, dopiero powoli zyskuje swoich sprzymierzeńców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.