Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Opłaty i podatki przedsiębiorcy

Polska coraz bogatsza

Majątek Skarbu Państwa wyceniany jest na 1 bln 46,313 mld złoty. Polska coraz bogatsza na całe szczęście jest to więcej niż dług publiczny kraju. Wynika to z aktualnego sprawozdania o stanie mienia Skarbu Państwa.
Jeżeli chodzi o to, co jest najbardziej dochodowe i wartościowe w naszym kraju, to są to grunty, które warte są aż 324,9 mld złoty. Chociaż warto zaznaczyć, że na koniec roku 2011 były one warte więcej o 15 mld złoty. Kolejną bardzo dochodową rzeczą są budowle i inne budynki, które wycenione są na 265,3 mld złoty. Polska coraz bogatsza Dużo pieniędzy przynoszą również spółki należące do Państwa. Wycenia się je na 172 mld złoty. Uczelnie wyższe, instytucje kultury i zdrowia przynoszą pieniądze w wysokości 38 mld złoty. W przyszłym roku na pewno wartość pójdzie jeszcze bardziej w górę, gdyż wyceniane drogi, wiadukty czy mosty będą więcej warte.
Nie może być oczywiście zbyt kolorowo i pięknie. ZUS ściąga ze Skarbu Państwa rocznie aż 395 mln złoty, a sam ma dziurę o wartości 16,7 mld złoty. W sprawozdaniu nie dodano wiadomości o Narodowym Banku Polski i jego zasobach oraz wartości zabytków i zasobów naturalnych. Wartość na koniec roku 2010 wynosiła 1018 mld złoty, a na 31 grudnia 2011 już 1046,3 mld złoty. Polska coraz bogatsza Jeżeli podzielilibyśmy cały majątek na wszystkich mieszkańców Polski, to na jednego obywatela przypadło by aż 27 149 złoty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.