Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Polskie banki > NordeaBank Polska

Przelew szybszy od światła

Zdecydowana większość klientów banku przywykła już, że na przelewy dokonywane na konto w innym banku zwykle trzeba poczekać nieco dłużej. Przelew szybszy od światła Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn zależy nam, aby przelew dotarł do odbiorcy w możliwie najkrótszym czasie. Rozwiązania są dwa, założyć konto w tym samym banku, lub wykorzystać najnowszy produkt bankowy, jakim są przelewy natychmiastowe, które gwarantują dostarczenie przelanych środków w zaledwie kilka sekund.

W czerwcu tego roku po raz pierwszy banku udostępniły swoim klientom możliwość korzystania z tzw. przelewów natychmiastowych, które w odróżnieniu od przelewów ekspresowych, księgowane są na koncie odbiorcy po kilku sekundach od ich wysłania. Przelew szybszy od światła Do tej pory jedynym europejskim krajem w którym możliwe było zastosowanie przelewów natychmiastowych, była Wielka Brytania.

Usługi tego typu budzą dość mieszane odczucia. Dla wielu osób jest to całkowicie zbędna usługa, jednak wystarczy pomyśleć ile razy zdarzyło się, że będąc już w sklepie okazywało się, że zapomniało się zabrać z domu gotówki, a stan konta do którego posiada się kartę płatniczą raczej nie umożliwia dokonania zbyt dużych zakupów. W takim momencie wystarczy telefon do kogoś z rodziny lub znajomych, kto posiada dostęp do bankowości elektronicznej i może dokonać przelewu na nasze prywatne konto. Nawet jeżeli przelew będzie wysłany z innego banku i tak już w kilka sekund później środki te będą dostępne na naszym koncie.

Należy jednak pamiętać, że przelewy natychmiastowe objęte są dodatkową opłatą. Przelew szybszy od światła W zależności od banku i rodzaju posiadanego konta, koszt ten wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jest więc szybko i wygodnie, jednak nie koniecznie tanio.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.