Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > finansowe > W jaki sposób zastrzec kartę

Rozliczanie PIT

W 2013 roku wprowadzone zostały zmiany w rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Rozliczanie PIT W PIT nie będzie można już ująć ulgi internetowej, ulgi na dzieci oraz została ograniczona już stosowana zasada 50 procent kosztów uzyskania przychodu dla twórców. Nowy projekt uzupełniania PIT został uchwalony przez sejm 24 października, a senat uchwalił ją 18 października. Przepisy zostały wprowadzone w życie 1 stycznia 2013 roku.

 

Pierwszą i bardzo ważną zmianą jest ograniczenie ulgi na dzieci. Jeżeli małżeństwo posiada jedno dziecko i ich dochód po odliczeniu składek przekroczy 112 tysięcy złoty rocznie, to nie będą mogli starać się o odliczenie. Przed zmianami rodzice z jednym dzieckiem mogli sobie odliczyć 1112,40 złoty. Rozliczanie PIT Podatnicy z dwójką dzieci nie odczują żadnych zmian, ulga będzie wynosić 111,04 złote. Rodziny z trójką dzieci mają powody do radości, gdyż ulga na trzecie dziecko wzrosła o 50 procent, i tak mogą odliczyć sobie aż 3892,12 złoty (o 556 złoty więcej niż przed rokiem). Natomiast za czwarte i kolejne dziecko dodatkowo 185,34 złote/dziecko na miesiąc, czyli np. za czwórkę dzieci w rozliczeniu można odliczyć sobie aż 2224,08 złoty.

 

Kolejna zmiana to likwidacja ulgi internetowej. Do tej pory można było liczyć nawet na 760 złoty rocznie. Jedynie osoby, które sobie nie odliczały do tej pory ulgi internetowej, mogą to zrobić w dwóch następujących po sobie latach. Ograniczenie stosowania 50 procent kosztów uzyskania przychodu dla artystów, dziennikarzy czy naukowców. Rozliczanie PIT Wcześniej górna granica wynosiła 85528 złoty, a teraz jest to połowa – 42764 złoty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.