Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ekonomia > Podpis elektroniczny a profil zaufany

Samochód na wagę złota

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu, Samochód na wagę złota jednak ubezpieczenie autocasco, jest już w pełni dobrowolne i dostępne tylko dla nowszych pojazdów. W zdecydowanej większości przypadków na wykupienie pakietu zawierającego także ubezpieczenie AC decydują się osoby, które zakupiły nowy lub zaledwie kilkuletni drogi samochód. Niektóre marki i modele narażone są na szczególne ryzyko kradzie

ży, wiedząc o tym i będąc w posiadaniu takiego samochodu, warto zadbać o własny spokojny sen.

Autocasco to gwarancja wypłacenia odszkodowania nie tylko w sytuacji kradzieży, ale także w sytuacjach, gdy do uszkodzenia pojazdu dojdzie z winy kierowcy, sprawca wypadku ucieknie z miejsca zdarzenia, Samochód na wagę złota powstanie szkoda wynikająca ze zdarzeń losowych, tj. pożar czy powódź, a także wówczas gdy uszkodzenie samochodu to efekt oddziaływania zwierzęcia bądź kolein drogowych.

Wysokość składki ubezpieczenia AC warunkowana jest wieloma czynnikami, m.in. duże znaczenie ma marka samochodu i jego wartość, wiek pojazdu, miejsce stałego parkowania, zabezpieczenia samochodu, a nawet rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Dodatkowo dla ubezpieczyciela znaczenie ma wiek i płeć kierowcy, a także dotychczasowe doświadczenia i staż w roli kierowcy.

W przypadku AC, podobnie jak przy ubezpieczeniu OC, można liczyć na zniżki wynikające z bezszkodowej jazdy, długości posiadanego prawa jazdy, a nawet wyboru „mało popularnej” wśród złodziej marki. Należy jednak pamiętać, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia w wyniku którego dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu, ubezpieczyciel bardzo dokładnie sprawdzi, Samochód na wagę złota czy zdarzenie to nie stanowi efektu niewłaściwego i celowego działania samego właściciela auta.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.