Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Księgowość > Zmiany fakturowania 2013

Spadek sprzedaży gazet

Od kiedy w Internecie można znaleźć wszystko czego szukamy i w telewizji również, to sprzedaż gazet gwałtownie spada w dół. Spadek sprzedaży gazet Ludzie zamiast iść do kiosku czy sklepu, żeby kupić gazetę do poczytania, to wolą zostać w domu przed komputerem i czytać w nim to samo co w gazecie.
Ludzie w ten sposób oszczędzają pieniądze. Zakup jednej wartościowej gazety to średni 5-6 złoty. Jeżeli chcemy ich kupić kilkanaście w tygodniu to niestety ale koszty są już wysokie. Dlatego wydawnictwa albo obniżają ceny gazet, albo ograniczają nakład. Spadek sprzedaży gazet W porównaniu do roku 2011, to w 2012 sprzedaż wszystkich gazet spadła o 1,14 mln egzemplarzy (2,7procent).
Największy spadek zanotował „Przekrój”, bo aż o 33 procent z 22,3 tysiącami egzemplarzy. Największą sprzedaż zanotował natomiast „Tygodnik Angora” z 337,2 tysiącem egzemplarzy. Jest to o 6,8 procent mniej sprzedanych gazet niż w roku 2011. Spadek sprzedaży gazet Natomiast najmniejszy spadek zanotował „Gość Niedzielny” z wynikiem 141,5 tysiąca egzemplarzy i sprzedażą mniejszą o 2,9 procent niż w roku poprzednim.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.