Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Podatki > Jak składać deklarację podatkową przez Internet

Stawka WIBOR

Stawka WIBOR spada w szalonym tempie, w porównaniu ze spłaceniem rat kredytowych, Stawka WIBOR które stoją ciągle w miejscu.
Osoby, które mają półroczne lub roczne kredyty oparte na WIBOR-ze muszą najbardziej uzbroić się w cierpliwość. Gdyż ich stawki aktualizowane są raz na sześć lub 12 miesięcy. Najgorzej więc będą mieli klienci BGZ, ING czy BOŚ. Tam stawki wynoszą z zeszłego roku 5,1 procent. Częściej spotykane są aktualizacje trzymiesięczne, np. w PKO BP, Getin Noble Banku czy Alior Bank. Stawka WIBOR W tym pierwszym aktualizacje następować będą co trzy miesiące na dzień spłaty, w drugim aktualizacje są w rytmie zmian kwartałowych.
Nowością jest wprowadzona przez Bank Pekao możliwość miesięcznej zmiany aktualizacji. Dlatego różnice między bankami są różne. Nie warto więc obliczać spłat kredytów w innych bankach, niż w tych których się lokuje. Stawka WIBOR Dodatkowo ważną informacją jest to, że nawet przy minimalnych różnicach oprocentowania branie dużych kredytów może się bardzo odbić na kieszeni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.