Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Bankowość > Chargeback, w służbie bezpieczeństwa

Telefon zamiast karty płatniczej

Rozwój technologiczny umożliwia wprowadzanie zmian w niemal każdej dziedzinie życia człowieka. Telefon zamiast karty płatniczej Także usługi bankowe coraz częściej stanowią przykład super nowoczesnych rozwiązań, które wykorzystują współczesną technologię w celu ułatwienia życia klientów. Jeszcze kilka lat temu płatności kartami debetowymi lub kredytowymi stanowiły rzadki widok, chociaż dzisiaj w znacznym stopniu wyparły z użycia gotówkę.

Prawdziwą rewolucją w systemach płatniczych jest usługa NFC, czyli Near Field Communication, tzw. komunikacja bliskiego zasięgu. Jest to system opierający się na radiowej komunikacji przeprowadzanej na wysokich częstotliwościach, który skutecznie umożliwiają bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Telefon zamiast karty płatniczej Oznacza to, że aby dokonać płatności należy zbliżyć do siebie nadajnik i odbiornik, czyli dokładnie w taki sposób jak wygląda to w przypadku kart zbliżeniowych.

Na czym więc polega wyjątkowość i innowacyjność systemu NFC? Przede wszystkim na tym, że płatności dokonywane są nie za pomocą karty płatniczej, lecz telefonu jakim na co dzień posługuje się wielu klientów banków. Niestety usługa wymaga zastosowania odpowiedniego modelu telefonu, który spełnia odpowiednie wymogi techniczne, jakie umożliwiają swobodne korzystanie z usługi płatności NFC. Nie trudno się jednak domyśleć, że jest to usługa, która podobnie jak karty zbliżeniowe szybko znajdzie swoich zwolenników, Telefon zamiast karty płatniczej a dostęp do coraz tańszych zaawansowanych technologicznie urządzeń komunikacyjnych zdecydowanie ułatwi proces wdrążania tego systemu i na naszym rynku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.