Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Gospodarka > Dobre prognozy dla e-handlu

Umorzenie składek ZUS

15 stycznia weszła w życie ustawa, która umożliwia umorzenie zaległych składek ZUS. Umorzenie składek ZUS Z tej możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie spłacili zaległych stawek w latach 1999 do 28 lutego 2009 roku.
W 2009 roku ZUS wprowadził naliczanie składek z odsetkami karnymi w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Prawie pół miliona przedsiębiorstw miały długi ponad 100 tysięcy złoty do spłacenia. Od momentu wprowadzenia ustawy przedsiębiorcy będą mieli 2 lata czasu na złożenie odpowiednich dokumentów do ZUS-u. Umorzenie składek ZUS Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że jeżeli długi zostaną umorzone to będzie to miało wpływ na obniżenie emerytury.
By skorzystać z tej ustawy trzeba jednak spełniać jeden z dwóch warunków. Trzeba być właścicielem firmy, która została zawieszona w latach 1999 – 2009, lub prowadzić pracę chałupniczą, która płaci niskie składki. Jeżeli już się spełnia któryś z tych warunków, to następnie trzeba wypełnić odpowiedni wniosek. Umorzenie składek ZUS Wnioski można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub w samym budynku ZUS.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.