Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ekonomia > Lotniskowe problemy

Wódka z Polski

13 stycznia w życie wejdzie nowelizacje ustawy o wyrobie napojów spirytusowych, w której będzie zawarta informacja, Wódka z Polski że polska wódka może być produkowana tylko i wyłącznie na terenie Polski z tradycyjnych zbóż lub ziemniaków. Do tradycyjnych zbóż resort rolnictwa zaliczył pszenżyto, żyto, owies, jęczmień i pszenice, ale duża ilość producentów uważała, że powinna znaleźć się wśród nich kukurydza. W niedalekim czasie polski alkohol może być tak samo popularny jak whisky (Szkocja) czy koniak (Francja).
PVA (Polish Vodka Association) chciała również do tej zmienionej ustawy dopasować odpowiednie logo. I tak się właśnie stało. Wódka z Polski Logo kształtem przypomina koło, a w środku znajduje się kontur mapy wraz z kolorami biało-czerwonymi Rzeczpospolitej Polskiej.
Polska jest pierwszym w Europie największym dostawcą napoi spirytusowych. Wartość eksportowanej z Polski wódki w roku 2011 wyniosła 131,8 mln euro. Jeżeli chodzi o rok 2012, to już w pierwszej połowie eksport wzrósł o 8,4 procent, aż do 43 mln euro. Jeżeli chodzi o kupno zagranicznych alkoholi na terenie naszego kraju, to zmalała ona do 65,8 mln euro. Do samej USA od stycznia do września 2012 roku dotarło ponad 7,5 mln litrów polskiej wódki. Wódka z Polski Dla porównania, nasz sąsiad wschodni Rosja importował do USA o 4 mln litrów mniej od nas.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.