Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Ubezpieczenia > Samochód na wagę złota

Wypadek, a brak OC

Wraz z rozwojem motoryzacji oraz licznymi przeobrażeniami gospodarczymi, Wypadek, a brak OC które w znacznym stopniu wpływają na zmianę stylu życia oraz potrzeby przeciętnego obywatela, zwiększyła się w ostatnich latach także liczba uczestników ruchu drogowego. Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia i posiadania aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest OC. To właśnie podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie, gwarantuje zwrot kosztów naprawy skutków zdarzeń drogowych, takich jak kolizje czy wypadki. Zdarza się jednak, że sprawca wypadku nie posiada ważnego ubezpieczenia OC lub po prostu zbiegnie z miejsca zdarzenia.

W przypadku braku możliwości ustalenia i odnalezienia osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku, bądź też osoba taka nie posiada aktualnej polisy OC, Wypadek, a brak OC wówczas poszkodowany może domagać się odszkodowania za uszkodzone mienie i za szkody na osobie, które wypłacone jest przez tzw. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Celem uzyskania odszkodowania należy postępować zgodnie z obowiązującym procedurami, które są takie same jak w przypadku, gdy znany jest sprawca. Przygotowane dokumenty powypadkowe należy przekazać ubezpieczycielowi, a ten ma obowiązek przekazania wszystkich niezbędnych dokumentów do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wypadek, a brak OC Na podstawie zebranych dowodów oraz przedstawionych zaświadczeń, np. o czasowym rozstroju zdrowia lub zniszczeniu samochodu, poszkodowany otrzyma świadczenia w ramach odszkodowania za poniesione straty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.