Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Biznes > Strategia sprzedaży

„Zbliżak” w bankomacie

Na koniec roku 2012, bank ING BSK, we współpracy z organizacją płatniczą MasterCard, „Zbliżak” w bankomacie a także firmą NCR zajmującą się produkcją bankomatów, wprowadzi na rynek pierwsze w Polsce bankomaty obsługujące transakcje zbliżeniowe. Jest to projekt pilotażowy, który stanowi nowość nawet na zagranicznych rynkach.

Do tej pory za pomocą kart zbliżeniowych można było dokonywać zapłaty za zakupy nieprzekraczające kwoty 50 zł, bankomat z wbudowanym czytnikiem takich kart, umożliwi wypłatę gotówki, jednak operacja ta będzie musiała być potwierdzona kodem PIN niezależnie od wysokości wypłacanej kwoty. „Zbliżak” w bankomacie Jak podkreślają pomysłodawcy tego projektu, nie chodzi o ograniczenie zabezpieczeń, lecz o usprawnienie obsługi bankomatów i zredukowanie problemu zatrzymywanych w bankomatach kart.

Sam system wypłat zbliżeniowych ma skrócić czas dokonywania transakcji bankomatowych, jednak przeznaczony jest do szybkich wypłat, tzw. „fast cash”, w ramach których uzyskuje się dostęp tylko do niższych kwot, tj. 50, 100 lub 200 zł. „Zbliżak” w bankomacie Dodatkowo wypłata zbliżeniowa możliwa jest tylko i wyłącznie dla tych klientów ING Banku Śląskiego, którzy posługują się kartami z logo MasterCard.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.