Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Finanse > Dochodowe programy 2012 roku

Zmiany fakturowania 2013

Nieubłagalnie zbliżamy się ku końcowi roku kalendarzowego. Zmiany fakturowania 2013 Dla wielu firm to gorący okres, jednak najtrudniejszym bywa przełom, gdzie wraz z nadejściem pierwszego dnia roku wprowadzane są liczne zmiany w systemach gospodarczych i bezpośrednio związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 stycznia 2013 roku, wchodzą w życie zmiany w obrębie wystawiania faktur podatku VAT. Zgodnie z nowymi zapisami, możliwe będzie wystawianie faktur uproszczonych, jeżeli sprzedaż nie przekracza kwoty 450 zł brutto. Na takiej fakturze, należy umieścić jedynie NIP nabywcy, bez konieczności podawania danych adresowych czy chociażby jego nazwy. Zmiany fakturowania 2013 Podatnik znajduje się także w obowiązku wskazania daty wystawienia dokumentu, określenia przedmiotu sprzedanych towarów lub usług, a także podać kwotę należnego podatku VAT wraz z łączną kwotą należności brutto.

Uproszczona faktura to tylko jedna z szeregu wielu zmian, jakie nastąpią po Nowym Roku. Z obiegu zostaną wycofane także noty korygujące, które od wielu lat służyły wprowadzaniu poprawek na fakturach VAT. Od tego momentu jedyną dopuszczalną formą wprowadzania poprawek, będzie faktura korygująca. Wszelkie inne metody będą traktowane jako naruszenie obowiązujących przepisów księgowych.

Wraz ze zmianami w obrębie wystawiania i korygowania faktur VAT, został zlikwidowany obowiązek podawania numeru rejestracyjnego pojazdu na fakturach za paliwo. Zmiany fakturowania 2013 Od tego momentu istotnym będzie dokument potwierdzający nabycie paliwa lub benzyny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.