Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Bankowość > Przelew szybszy od światła

Zmiany na unijne normy

Już dziś wiadomo, że rok 2013 przyniesie poważne zmiany w zakresie rozliczeń podatku VAT. Zmiany na unijne normy Jest to przełomowy i niemal historyczny moment, w którym na dobre pożegnamy się z funkcjonującym od 19 lat systemem rozliczeń. Zastąpi go zbiór nowych przepisów, które będą zgodne z aktualnie obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej.

Nie da się jednak ukryć faktu, że będzie to niezwykle problematyczny czas dla polskich przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy swoją działalność prowadzą od dawna, a ich systemy rozliczeń opierają się na dotychczasowych przyzwyczajeniach, zasadach i rozporządzeniach dotyczących fakturowania i rozliczania podatku VAT. Zmiany na unijne normy Wszyscy właściciele firm muszą się przygotować na niezwykle złożone zmiany, które będą wymagały znacznie więcej uwagi niż wprowadzane do tej pory. Zmiany to także konieczność dostosowania oprogramowania księgowego i sprzedażowego do nowych form rozliczeń. W przeciwnym razie należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami błędnych zapisów w operacjach księgowych, które mogą sprowadzić niemałe problemy na całe przedsiębiorstwo.

Celem wprowadzanych przeobrażeń jest dostosowanie polskich przepisów do regulacji obowiązujących w członkowskich państwach unijnych, oraz uproszczenie wielu zasad w zakresie fakturowania i rozliczania podatku VAT. Zmiany na unijne normy Ogólnie projekt można określić jako pozytywny, jednak proces jego wdrążania może wywołać szereg nieprzewidzianych jeszcze nieporozumień i utrudnień, które przez dłuższy czas będą spędzać sen z powiem biznesmenów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.