Jesteś tutaj: zrozumiecsprzedaz.pl > Księgowość > Grzywny za przestępstwa skarbowe

Żyjemy na kredyt

W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym sklepie można kupować coś na kredyt. Żyjemy na kredyt Płacić wolno zarówno kartami debetowymi i kredytowymi, jak i brać dany towar na raty. Społeczeństwo rob nawet zakupy spożywcze na kredyt, a to wszystko dzięki łatwości dostania takiego kredytu. Brak potrzeby wykazywania zdolności kredytowych w bankach, sprawiają, że ludzie chętniej się zaciągają.

Banki cieszą się tym, że coraz więcej ludzi żyje na kredyt. Żyjemy na kredyt Wydawać by się mogło, że raty zero procent nic nie kosztuje. Nic bardziej mylnego. Banki zyskują na nich więcej niż by się mogło nam wydawać, a jeszcze więcej na klientach, którzy nie płacą w terminie, ponieważ wtedy naliczane są odsetki.

Ludzie chętnie się zapożyczają, gdyż potrzebna na daną chwilę rzecz nie jest dostępna. Biorąc ją na raty, nie tylko wpłacamy najbliższą ratę za miesiąc, ale również nie płacimy całości od razu. Żyjemy na kredyt Powoli jednak zaczyna zanikać możliwość brania kredytu bez udokumentowania zdolności kredytowej, ponieważ udzielenie kredytu nieodpowiedniej osobie za dużo kosztuje instytucje bankowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.